1399/1/21 پنج شنبه

 


انتشار بیش از ۵۰۰۰ عنوان کتاب در نزدیک به ۷۰ سال فعالیت توسط مؤسسه انتشارات امیرکبیر، حاصل تعاملات بسیار گسترده و روابط پیچیده فرهنگی، حقوقی و اقتصادی با هزاران نفر از بزرگان علم و ادب و هنر کشور بوده است. بدیهی است که در این مدت علی‌رغم سعی وافر طرفین برای ایفای تعهدات خویش خواه ناخواه ابهاماتی بروز کرده و مواردی لاینحل باقی مانده است که به خواست خداوند و حسن نیت، غالب آنها مرتفع شده است.

یکی از این مسائل که متأسفانه همچنان در جریان است، مطالباتی است که برخی از نویسندگان، مترجمین و دیگر دست‌اندرکاران حوزة انتشار کتاب از سال‌های گذشته تاکنون از امیرکبیر داشته و به دلایل مختلف مانند اقامت در خارج از کشور، فوت، تغییر آدرس و شماره تلفن و یا احیاناً کمبودهای داخلی و بوروکراسی‌های سازمانی، همچنان بر ذمه مؤسسه می‌باشد.

اکنون به خواست خداوند، مؤسسه تمام تلاش خود را برای حل و فصل قطعی این مطالبات آغاز کرده است و در چند هفتة گذشته صدها مورد، تسویه حساب صورت پذیرفته است. این موارد مربوط به عزیزانی بود که از هر طریق ممکن موفق به ارتباط با آنها شدیم. اما هنوز هم براساس اسناد مؤسسه باید پرداخت‌هایی صورت گیرد که متأسفانه هیچگونه آدرس یا تلفنی از صاحب اثر مورد نظر در اختیار نیست.

بر این اساس از همة همکارانی که تاکنون در زمینه نشر کتاب با امیرکبیر همکاری داشته و تاکنون موفق به دریافت حق‌التألیف خود نشده‌‌اند، درخواست می‌کنیم، از طریق شمارة تلفن ۳۳۱۱۰۶۵۰ ، آدرس الکترونیکی bookamirkabir@gmail.com  ، شماره فاکس ۳۳۹۰۳۷۴۷ ، مکاتبه با آدرس: تهران ـ خیابان جمهوری، میدان استقلال (چهارراه مخبرالدوله) و یا حتی مراجعه حضوری، نسبت به اخذ مطالبات خود بر مبنی اسناد و مدارک موجود در امیرکبیر اقدام نمایند.

هرچند در موارد متعددی ارزش ریالی حساب‌های تسویه نشده بسیار اندک است. لکن امیدواریم به دلایل حقوقی، مالی و یا اخلاقی ما را در اتمام این مهم، یاری فرمایید.

مولفین و مترجمین گرامی، لطفا اثر خود را با توجه به دستورالعمل آماده‌سازی کتاب انتشارات امیرکبیر آماده و ارسال فرمایید.