1393/6/28 جمعه

موضوع كتابها

آثار در دست انتشار

اخبار

تازه های نشر

ليست نمايندگيها

ليست نمايندگيها

مؤسسه انتشارات امیرکبیر در آبان ماه سال ۱۳۲۸ با خرید سرقفلی نخستین فروشگاه خود در خیابان ناصر خسرو تهران شروع به کار کرد و در تاریخ تیر ماه سال ۱۳۶۴ به نام مؤسسه عام المنفعه غیر انتفاعی انتشارات امیر کبیر به ثبت رسید. انتشارات امیرکبیر با سابقهای ۶۰ ساله، سعی کردهاست، طی این ۶ دهه فعالیت، همواره به شیوه مدرن و روزآمد به چاپ آثار و تولید کتاب بپردازد تا جایی که برخی از بزرگترین منابع و کتاب های مرجع در سطح منطقه خاورمیانه و کشورهای فارسی زبان را این انتشارات چاپ کرده است.عرضه آثار مرجع و مهمی مانند فرهنگ فارسی عمید، فرهنگ فارسی معین و دایره المعارف مصاحب، که در نوع خود بی نظیر هستند، در کشورهای ترکیه، افغانستان، پاکستان، هند، تاجیکستان و نشان می دهد که امیرکبیر توانسته در طول ۶۰ سال فعالیت جایگاه ویژه ای در سطح منطقه خاورمیانه داشته باشد. همچنین در داخل ایران نیز ترجمه بسیاری از آثار مهم از زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه و به فارسی و چاپ این آثار به زبان فارسی، جایگاه انتشارات امیرکبیر را به عنوان یک ناشر بین المللی که همواره سعی کرده دایره فعالیت های انتشاراتی خود را فراتر از مرزهای ملی تعریف نماید، تثبیت کرده است.این انتشارات به صورت متوسط در هر روز کاری، حدود دو کتاب چاپ می کند که این رقم با توجه به سطح توسعه ایران و آمار چاپ کتاب در ایران چشمگیر است. علاوه بر این انتشارات امیرکبیر سعی کرده است، فعالیت های انتشاراتی خود را فراتر از فضای یک بنگاه انتشاراتی- اقتصادی بازنمایی نماید. برای تحقق تمامی این اهداف در انتشارات امیرکبیر بخش های زیادی فعالیت می کنند که از آن جمله می توان به بخش علمی- فرهنگی، بخش بازرگانی و توزیع کتاب، بخش روابط عمومی و امور بین الملل و بخش چاپخانه این انتشارات اشاره کرد. در کنار این بخش ها موسسه انتشارات امیرکبیر یکی از ناشران فعالی است که در حوزه چاپ کتاب های کودک و نوجوان نیز فعالیت های زیادی انجام داده است که سیاست های کلان فرهنگی انتشارات توسط هیأت امنای مؤسسه وضع می شود.

چاپ اثر سرگذشت سرباز سال 1813 از مجموعة داستان‌های خارجی توسط موسسه انتشارات امیرکبیر -1393/6/16 يكشنبه 09:31 ق.ظ
چاپ اثر سرگذشت سرباز سال 1813 از مجموعة داستان‌های خارجی توسط موسسه انتشارات امیرکبیر آنچه ناپلئون از آغاز لشکرکشی تا معاهده تیلسیت انجام داد بیشتر شبیه معجزه بود تا واقعیت، ولی از آنجا که این‌گونه امپراتوری‌ها در تاریخ بشر پدیده‌هایی استثنایی و ناپایدارند و به‌ناچار باید در انتظار افول قدرتی بود که در سایه استبداد و دیکتاتوری به دست می‌آید، زوال قدرت مطلقه او پس از معاهده تیلسیت شروع شد.
اطلاعات بيشتر
چاپ اثر ابله در 3 جلد از مجموعة رمان‌های بزرگ دنیا توسط موسسه انتشارات امیرکبیر -1393/6/16 يكشنبه 08:24 ق.ظ
چاپ اثر ابله در 3 جلد از مجموعة رمان‌های بزرگ دنیا توسط موسسه انتشارات امیرکبیر پرنس میشکین، آخرین فرزند یک خاندان بزرگ ورشکسته، پس از اقامتی طولانی در سوئیس برای معالجة بیماری، به میهن خود باز می‌گردد. بیماری او رسماً افسردگی عصبی است ولی در واقع دچار نوعی جنون شده‌ است که نمودار آن بی‌ارادگی مطلق است.
اطلاعات بيشتر